Mama mi je pripravila kopalke in kratke hlače. Dala jih je v kufer. Potem smo šli na morje. Peljali smo se s črnim kombijem. Prišli smo v belo hiško. Hiška mi je zelo všeč, ker imajo tudi kužka. Šli smo pogledat morje. Videli smo jadrnice. Tukaj se mi zdi zelo lepo, ker lahko gledam morje in božam kužka. Ponoči sem lepo spal. Zjutraj sem popil kafe. Potem smo šli malo na morje. Videli smo ladjice. Videl sem tudi velike ladje v pristanišču. Te ladje so pripeljale banane iz tujine, iz Afrike. Videli smo polno školjk. Nabral sem školjke za mamo, Almo in ata. Dal jih bom tudi dediju in babici. Gospa Vida nam je dala piškote in smo jih pojedli. Bili so zelo dobri. Na plaži smo sezuli čevlje in smo šli v morje. Na vrtu pri hiški smo si pogledali olive, kakije, češnje in fige. Videl sem tudi palme. Skuhali smo si kosilo. Marie je skuhala makarone, jaz pa sem pripravil solato. Narezal sem paradižnike in kumare. Očiju in mami bom napisal kartico. Na njo bom napisal „Lepe pozdrave iz Ankarana.“ V Ankaranu smo v morju gledali ribe.  Zadnji dan smo šli na pico in potem smo šli nazaj domov. V šoli v naravi je bilo čist lepo.

Almedin Mujić, PPVI 4