V letošnjem šolskem letu smo se pridružili Unescovem projektu Gozd in naravno okolje skozi otrokove oči. Nosilec projekta je Vrtec Sežana. V projektu so sodelovali vrtci in osnovne šole iz različnih krajev Slovenije.

Od začetka šolskega leta smo se trudili, da smo skoraj vsak dan delček dneva preživeli na prostem. Večkrat smo se sprehodili do bližnjega gozda, kjer smo nabirali naravni material, ki smo ga uporabili pri pouku tako na prostem, kot v učilnici. Veseli smo, da nam okolica naše šole ponuja veliko možnosti za učenje, rekreacijo in sprostitev v naravi.

Vsekakor z marcem ne zaključujemo projekta, saj so pred nami sončni in toplejši dnevi, ki bodo ponujali še več možnosti za učenje in igro v naravnem okolju.

Na spodnjih fotografijah si lahko ogledate, kako je skozi letošnje šolsko leto potekal naš projekt Gozd in naravno okolje skozi otrokove oči.