Za maškare smo bili smo rože v lončkih. Pili smo sok in jedli krofe. Poslušali smo glasbo in plesali. Pogovarjali smo se z otroci z Jesenic. Tudi oni so bili maškare. Oblekli so se v kuharja, čarovnico, metulja in kavboja. Drugo leto bomo tudi maškare. Rada bi, da bi bili gasilci, da bomo lahko gasili ogenj.

Blažka Štravs, PPVI 2

Bili smo maškare. Vsi smo bili rožice. Blažko sem zalival, da bo zrasla velika roža. V šolo je prišel Almedin. Vsi smo se slikali, ker smo bili lončki z rožami. Plesali smo, potem pa smo poklicali na Jesenice. Otrokom z Jesenic smo se pokazali in jim zapeli pesmico Jaz sem mala roža. Bili smo lepi. Tudi drugo leto se bomo oblekli. Vsi bomo bili policaji. Imeli bomo semafor. Blažka bo vozila policijski avto. Din bo pomagal Blažki odpreti vrata. Majda in Marta bosta bili roparki.

Ahmet Pjanić, PPVI 4