Oblekel sem se v Prešerna. Blažka je bila dama. Blažka se je usedla na stol in čakala Prešerna. Ko je prišel, ga je bila vesela. Ime ji je bilo Julija. Prešeren je pisal pesmi s peresom. Napisal je himno. Prešeren je otrokom dajal fige. Bil je žalosten, ker ga Julija ni marala. Delal je v Ljubljani. Poklicali smo fante in punce z Jesenic in smo se pogovarjali preko Zooma. Pokazali smo jim, kako smo se oblekli v Prešerna in Julijo. Fant z Jesenic me je vprašal, če sem zaljubljen v Julijo. Rekel sem, da sem zaljubljen. Julija je zaljubljena v drugega fanta. Vstali smo in smo skupaj z otroki zapeli himno. Potem smo pomahali otrokom. Poslušali smo Povodnega moža in smo narisali, kako se je s punco potopil v reko. Na You tubu smo gledali, kako Mihi govoril o Prešernu. Povodni mož je prišel iz vodnjaka in je plesal z lepo punco. Šli so pod most. Ko ne bo več korone, bomo šli v Kranj. Oblečen bom bil kot Prešeren, Blažka pa bo Julija.

Ahmet Pjanić, PPVI 4

Ahmet je bil Prešeren, jaz pa Julija. Oblekla sem belo oblekico. Skupaj smo se igrali in slikali. Prešeren je imel črne lase in velik klobuk. Prešeren je pisal pesmi za Julijo. Po Zoomu smo se pogovarjali z otroci z Jesenic. Skupaj smo zapeli himno. Ogledali smo si slike o Prešernu in Povodnem možu. Povodni mož je plesal s punco. Odplesala sta v vodo in nihče ju ni več videl. Gledali smo prireditev, otroci so govorili o Prešernu. Bilo je lepo.

Blažka Štravs, PPVI 2