Letos smo na dan Evrope spoznavali Nemčijo. Učenci so po končanem kulturnem dnevu povedali:

V Nemčiji delajo dobre avte: limuzine, Golfe, Audije in Mercedese. V Nemčiji imajo velik živalski vrt, kjer so levi, nosorogi in opice. Otroci v Nemčiji dobijo bombone, ko gredo v šolo. Radi jedo klobase. Imajo črno, rdečo in sončno, rumeno zastavo. Spekli smo švarc torto. (Schwarzwaldsko torto). Razbili smo jajca, noter smo dali kakav, vanilin sladkor, čokolado in maslo. Spekli smo testo in ga nadrobili v kozarčke. Dali smo tudi češnje in smetano. Sladico smo dali v hladilnik in jo pojedli po kosilu.

Pobarvali smo zastave z rumeno, rdečo in črno barvo. Marta je pokazala slike. V Nemčiji je lep živalski vrt. Videl sem kače in žirafe. Spekli smo torto v kozarcu. Na vrh smo dali češnje, smetano in kakav. Naredili smo hišice iz lesa. Pobarval sem jih z belo barvo.

Almedin Mujić