V Idrijski Modri dvorani je zadnji dan novembra potekala dobrodelna prireditev z naslovom  Kaj takega se lahko zgodi samo v Idriji. V posebnem programu vzgoje in izobraževanja smo se odločili, da bomo sodelovali s plesno točko. Že v lanskem letu smo se povezali z dekleti, ki pridno trenirajo v plesnem klubu Idrija in porodila se nam je ideja, da bi druženje in prijateljevanje prenesli tudi v to šolsko leto. Povezali smo se z učiteljem Leonom Piskom in k sodelovanju povabili vse devetošolce.  Povabilu se je sprva odzvalo osem deklet, kasneje pa sta se jim pridružila še dva fanta. Plesno točko so z idejami pomagale oblikovati tudi dekleta iz devetih razredov. Koreografija je nastajala počasi, se nekoliko spreminjala in prilagajala učencem s posebnimi potrebami. Plesalci so prihajali na vaje v naše prostore, nekajkrat pa smo imeli vaje tudi v Modri dvorani. Z vsako vajo je bilo lažje, spletle so se nove vezi, učenci PPVI so vedno z veseljem pričakali svoje soplesalce. Vaje so vedno minile v prijetnem vzdušju, polnem smeha in veselja. Pred polno dvorano so učenci skupaj z novimi prijatelji zaplesali na Mozartovo Malo nočno glasbo in navdušili občinstvo. Letošnji nastop je bil nekaj posebnega, čarobnega in predvsem ljubečega. Devetošolci so se izkazali za zelo empatične, skrbne in odgovorne ljudi.  Čeprav bodo naslednje leto zapustili OŠ Idrijo, bodo zagotovo za vedno ostali v spominu naših otrok, Najlepše se jim zahvaljujemo za pripravljenost, predanost in potrpežljivost. Zala, Anika,  Alja, Patricija, Karolina, Taja, Gregor  Žana, Almedin, Danaja, Ahmet,  Tinkara, Jakob, Vid in Eva iskrene čestitke za odličen nastop.