Zjutraj smo pekli miške. V olje smo dali miške. Potem smo jih posuli in nesli domov.

Ko je bil pust sem imela črno kiklco in črno jopo. Trenerko mi je posodila Špela.  Na glavi sem imela rdečo rožico. Našminkala sem si usta in lička. Nohte sem imela rdeče. Bila sem Španka.  Ahmet in Armin sta imela črne hlače, belo majico in rdeč pas. Na glavi sta imela klobuk.

Majda, Marta in Eva so si oblekle rdeče predpasnike s črnimi pikami. Marta in Majda sta imeli lasuljo. Jaz sem imel klobuk. Ko smo bili vsi pripravljeni, smo šli v delavnico. Iz delavnice smo šli na plac, tam smo plesali z maškarami. Potem smo šli v delavnico, kjer smo jedli krofe in salamo. Plesali smo. Marta je plesala z Julijo. Potem smo šli v šolo. Pokazali smo se v kuhinji. Kuharji so imeli klobuke, bili so snežaki. Anica nam je dala čokoladico. Potem smo šli gor po stopnicah v zbornico, k Mojci Kokošar in k ravnateljici. Rekla je, da smo lepe, lepe maškare. Naj pridemo spet drugo leto. Dala nam je čokolatine. Potem smo se šli še pokazat v učilnico k dvojčkoma na ONIS. Tam so vsi plesali, bila je lepa glasba. Tudi otroci so bili maškare. Potem smo šli k Nacetu. Ni ga bilo doma, ker je šel v Ljubljano zaradi oči. Ker nas ni videl nam je naslednji dan prinesel slike in bombone, ker smo bili pridne maškare.

Eva Bonča in Ahmet Pjanić